Zapisz się do Newslettera i bądź na bieżąco z najnowszymi ofertami.
Zaloguj się

Zapytanie o wycenę

Nowy koszyk 0

ATLAS WODER E wodoszczelna folia elastyczna 5kg

Przeglądasz ofertę archiwalną
 • Podatek VAT
  23,00%
 • Waga
  5kg
 • Kod EAN
  5905400260076
 • Wysokość
  16 cm
 • Długość
  24 cm
 • Szerokość
  24 cm
 • Opis towaru
 • Cechy towaru
 • Dodaj do porównaniaPorównaj
Dodano do listy porównania
Możesz dodać od 2 do 4 produktów
Możesz dodać maksymalnie 4 produkty
Przejdź do porównywania

Opis towaru

Wodoszczelna folia elastycznado wykonywania bezspoinowych izolacji elementów budowlanych do stosowania wewnątrz i na zewnątrz.

 

ZASTOSOWANIE

ATLAS WODER E jest wysoce elastyczną, jednoskładnikową folią, przeznaczoną do uszczelniania nasiąkliwych podłoży mineralnych, takich jak: tynki cementowe, cementowo-wapienne, beton i jastrychy cementowe. Zaleca się ją stosować zwłaszcza do uszczelniania powierzchni wykonanych z materiałów, które w kontakcie z silnym oddziaływaniem wilgoci mogą ulegać zniszczeniu, np. tynków gipsowych i płyt gipsowo-kartonowych.ATLASEM WODER E można również pokrywać płyty OSB oraz powierzchnie blachy ocynkowanej, po wykonaniu na nich warstwy kontaktowej z podkładowej masy tynkarskiej ATLAS CERPLAST.

 

ATLAS WODER E stosuje się przede wszystkim do uszczelniania ścian i podkładów podłogowh w pomieszczeniach z bezciśnieniowym działaniem wody, np. w łazienkach, toaletach, pralniach, myjniach i kuchniach.

Wykonanie uszczelnienia z folii zalecane jest zwłaszcza w strefach mokrych pomieszczeń: wokół kabin prysznicowych, umywalek, wanien, zlewów itp.

ATLAS WODER E może służyć również jako izolacja przeciwwilgociowa fundamentów, piwnic oraz wykonanych ze spadkiem powierzchni balkonów i tarasów. Na warstwie folii ATLAS WODER E można stosować kleje do okładzin ceramicznych, takie jak: ZAPRAWA KLEJOWA ATLAS, ATLAS MIG, ATLAS PLUS, ATLAS KARO, ATLAS CAL N, ATLAS TANGRES, ATLAS BIS i ZAPRAWA KLEJOWA DO PŁYTEK GRESOWYCH ATLAS.

 

ATLAS WODER E może być stosowany na podkładach wykonywanych w systemach ogrzewania podłogowego i ściennego.

Można go używać wewnątrz i na zewnątrz budynku.

WŁAŚCIWOŚCI

ATLAS WODER E jest gotową do użycia masą, produkowaną na bazie dyspersji polimerowych, wypełniaczy oraz środków modyfikujących. Jest łatwa w stosowaniu, charakteryzuje się bardzo dobrą przyczepnością. Pozwala uzyskać ciągłą, elastyczną izolację wodoszczelną. Jest mrozoodporna i wodoodporna.

 

 

 

 

 

SPOSÓB UŻYCIA

Folię ATLAS WODER E nakładamy na podłoże co najmniej w dwóch warstwach. Pierwszą warstwę nanosi się pędzlem, rozpoczynając od miejsc, w których zastosowane będą dodatkowo TAŚMY, NAROŻNIKI I PIERŚCIENIE USZCZELNIAJĄCE ATLAS. Akcesoria te zatapiamy w świeżo naniesionej masie ATLAS WODER E. Do nałożenia drugiej warstwy można przystąpić po całkowitym wyschnięciu pierwszej (po około 3 godzinach). Kolejne warstwy można nanosić przy pomocy pędzla lub pacą stalową. Powstałą po związaniu powłokę (po około 24 godzinach) należy pokryć trwale posadzką, tynkiem lub okładziną. Uszczelnione powierzchnie należy chronić około 3 dni przed oddziaływaniem wody.

Niniejsze informacje stanowią podstawowe wytyczne, dotyczące stosowania wyrobu i nie zwalniają z obowiązku wykonywania prac zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i przepisami BHP.

 

 

ZUŻYCIE

Łączna grubość powłoki powinna być dobrana do warunków oddziaływania wody na uszczelnianą powierzchnię.

Warunki stosowania

Grubość powłoki

Zużycie

zawilgocenie

1,5 mm

ok. 1,5 kg/m2

przesączanie

2,0 mm

ok. 2,0 kg/m2

zbiorniki wodne

3,0 mm

ok. 3,0 kg/m2

NARZĘDZIA

Wiertarka z mieszadłem, kielnia lub paca stalowa, pędzel ławkowiec, wałek malarski. Narzędzia należy czyścić czystą wodą, bezpośrednio po użyciu. Trudne do usunięcia resztki związanej zaprawy zmywa się środkiem do usuwania pozostałości po wyrobach opartych na dyspersjach polimerowych ATLAS SZOP 2000.

OPAKOWANIA

Wiaderka plastikowe: 5kg, 25 kg.
Paleta: 225 kg w wiaderkach 5 kg, 400 kg w wiaderkach 25 kg

PRZECHOWYWANIE I TRANSPORT

Folię należy przewozić i przechowywać w szczelnie zamkniętych wiaderkach, w suchych warunkach, w temperaturze dodatniej (najlepiej na paletach). Chronić przed wilgocią i przegrzaniem. Okres przydatności do użycia zaprawy wynosi 12 miesięcy od daty produkcji umieszczonej na opakowaniu.

UWAGA

Przy użyciu należy chronić oczy i skórę. Przy bezpośrednim kontakcie z oczami skonsultować się z lekarzem.

DANE TECHNICZNE

Czas otwarty pracy

min. 30 minut

Przyczepność

min. 1,3 MPa

Temperatura podłoża i otoczenia

od +5°C do +30°C

Gęstość wyrobu

ok. 1,5 g/cm3

Min. grubość warstwy

1 mm

Max. grubość warstwy

5 mm

NORMY

Wyrób posiada Aprobatę Techniczną ITB AT 15-5032/2007.
Wyrób posiada Atest Higieniczny PZH.Załączniki

Karta PDF

Karta WORD

Karta bezpieczeństwa PDF

Aprobata ITB

Atest PZH

Hydroizolacja Atlas Woder E jest jednym z podstawowych materiałów budowlanych składu budowlanego Chemko. Ilości paletowe dostarczamy bezpośrednio ze składu budowlanego Chemko własnym transportem do miast : Legionowo, Warszawa, Michałów - Reginów, Jabłonna, Wieliszew, Zegrze, Serock, Nowy Dwór Mazowiecki, Nasielsk. Zapraszamy do zakupów online w sklepie internetowym lub stacjonarnie w hurtowni materiałów budowlanych Chemko znajdującej się w miejscowości Michałów Reginów pod Warszawą.

Cechy towaru

 • Podatek VAT
  23,00%
 • Waga
  5kg
 • Kod EAN
  5905400260076
 • Symbol
  0.00 1900/01/01 ATWODERE5
 • Wysokość
  16 cm
 • Długość
  24 cm
 • Szerokość
  24 cm

Opinie

Masz ten towar?
Aby dodać opinię i ocenić towar musisz być zalogowany.
star star star star star