Zapisz się do Newslettera i bądź na bieżąco z najnowszymi ofertami.
Zaloguj się

Zapytanie o wycenę

Nowy koszyk 0

ATLAS Cerplast Grunt 25kg

Przeglądasz ofertę archiwalną
 • Podatek VAT
  23,00%
 • Waga
  25kg
 • Kod EAN
  5905400530049
 • Wysokość
  31 cm
 • Długość
  33 cm
 • Szerokość
  33 cm
 • Opis towaru
 • Cechy towaru
 • Dodaj do porównaniaPorównaj
Dodano do listy porównania
Możesz dodać od 2 do 4 produktów
Możesz dodać maksymalnie 4 produkty
Przejdź do porównywania

Opis towaru

ATLAS Cerplast Grunt 25kg

Podkładowa masa tynkarska pod tynki cienkowarstwowe do zwiększania przyczepności i wzmacniania podłoży do stosowania wewnątrz i na zewnątrz.

Zastosowanie:

 

ATLAS CERPLAST jest podkładową masą tynkarską, przeznaczoną do przygotowania podłoża przed położeniem cienkowarstwowych tynków mineralnych (np. ATLAS CERMIT SN, SN-MAL, DR, PS), żywicznych (np. ATLAS CERMIT N i R, ATLAS DEKO M i AKRYLOWY TYNK DO BARWIENIA W MASIE ATLAS) oraz tynków gipsowych. ATLAS CERPLAST jest uniwersalnym środkiem gruntującym na wszystkie rodzaje podłoży. Można go stosować na powierzchniach mineralnych (np. tynk cementowy, cementowo-wapienny), na płytach gipsowo-kartonowych, a także na podłożach gładkich, o bardzo niskiej chłonności (np. ściany i stropy betonowe, płyty OSB). ATLAS CERPLAST stanowi też nieodłączny element bezspoinowych systemów ociepleń budynków ATLAS STOPTER, ATLAS HOTER i ATLAS ROKER. Przez okres 6 miesięcy ATLAS CERPLAST może służyć jako tymczasowa warstwa ochronna systemu ociepleń (zanim naniesiona zostanie warstwa wykończeniowa z tynku cienkowarstwowego). Może być używany wewnątrz i na zewnątrz budynku.

 

Właściwości:

 

ATLAS CERPLAST jest gotową do użycia masą podkładową, produkowaną na bazie żywic akrylowych i mączek kwarcowych. Jest środkiem gruntującym koloru białego. Dodatkowo dostępny jest w trzech kolorach (klinkier, brąz i grafit) jako podkład pod wybrane kolory tynków mozaikowych ATLAS DEKO M. ATLAS CERPLAST to produkt wydajny, bardzo wygodny i łatwy w użyciu. Zawartość kruszywa w podkładzie nadaje zagruntowanej powierzchni chropowatość, która ułatwia nakładanie kolejnych warstw, a także zwiększa powierzchnię połączenia tynku lub zapraw klejących z podłożem. Stosowanie masy tynkarskiej ATLAS CERPLAST poprawia przyczepność oraz ogranicza możliwość powstawania plam na powierzchni tynku cienkowarstwowego, tworzących się w wyniku niewłaściwego przygotowania podłoża lub jego właściwości.

 

Przygotowanie podłoża:

 

Podłoże powinno być stabilne, równe i nośne, tzn. odpowiednio mocne, oczyszczone z warstw mogących osłabić przyczepność podkładu, zwłaszcza z kurzu, brudu, wapna, olejów, tłuszczów, wosku. Stare powłoki malarskie i tynkarskie o niedostatecznej przyczepności należy usunąć. Przed przystąpieniem do prac naprawczych zaleca się zagruntować podłoże emulsją ATLAS UNI-GRUNT. Nierówności i ubytki wypełnić stosując np. ZAPRAWĘ WYRÓWNUJĄCĄ ATLAS, ZAPRAWĘ TYNKARSKĄ ATLAS lub zaprawy klejące ATLAS STOPTER K-20, ATLAS HOTER U i ATLAS ROKER W-20 (w bezspoinowych systemach ociepleń)

 

 

 

Sposób użycia:

 

Masę ATLAS CERPLAST należy rozprowadzić na przygotowanym podłożu (równomiernie na całej powierzchni) przy pomocy wałka lub pędzla. Nie należy układać masy w temperaturze poniżej +5°C. Tynkowanie powierzchni lub przyklejanie okładzin można rozpocząć po całkowitym wyschnięciu masy, tj. po upływie ok. 4÷6 godzin od momentu jej naniesienia. Niniejsze informacje stanowią podstawowe wytyczne dotyczące stosowania wyrobu i nie zwalniają z obowiązku wykonywania prac zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i przepisami BHP.

 

Zużycie:

 

Średnio zużywa się 0,3 kg masy na 1 m2.

 

Narzędzia:

 

Wałek lub pędzel malarski. Narzędzia należy czyścić czystą wodą, bezpośrednio po użyciu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cechy towaru

 • Podatek VAT
  23,00%
 • Waga
  25kg
 • Kod EAN
  5905400530049
 • Symbol
  0.00 1900/01/01 CERPL2
 • Wysokość
  31 cm
 • Długość
  33 cm
 • Szerokość
  33 cm

Opinie

Masz ten towar?
Aby dodać opinię i ocenić towar musisz być zalogowany.
star star star star star